رزومه شبکه

نوشته شده توسط Salar on . Posted in salar

به نام خدا

 

شرکت سالار کامپیوتر پيشرو در صنعت IT ، ارائه دهنده راهکارهايی جهت توانمند ساختن افراد و موسسات  در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز می باشد.استراتژی  سالار کامپیوتر برای رسيدن به اين هدف، با ارائه دوره های آموزشی- تخصصی- مهندسی از جمله مايکروسافت، سيسکو ، کامپتيا ،امنيت شبکه و ارائه راهکارهای عملی IT  وICTمشخص می گردد .همکاری بسيار پر ثمر با طيف وسیعی از شرکتها ، سازمانها ، ادارات و موسسات دولتی و خصوصی ، مبین فعالیتهای گسترده  و ساختارمند  ارتباطات پارسیان می باشد .
با بیش از پانزده سال تجربه ، امروز  سالار کامپیوتر مفتخر است که در تمامی زمينه های مربوط  به  تکنولوژی و فن آوری اطلاعات با در اختيار داشتن بهترين امکانات و کارآمدترين پرسنل جزو پيشگامان و مدعيان اين عرصه باشد.
از جمله موارد فعاليتهای  سالار کامپیوتر عبارتند از:

:: بخش آموزش:

* برگزاری دوره ها ، کارگاههای عملی ، Camp های تخصصی IT  :  از جمله دوره هایMicrosoft ، Cisco، CompTIA،  Security
* ارزيابی پرسنل و امکان سنجی جهت ارگانها ، شرکتها و موسسات و برگزاری دوره های ويژه پرسنل
* برگزاری دوره های ويژه مديران و کارشناسان
* برگزاری دوره و ارائه راه حلهای جامع در زمينه آموزش ICT
* ارائه سمينارهای علمی در خصوص IT و امنيت شبکه
* آموزش نرم افزارهای تخصصی امنيت ، مونيتورنيگ و مديريت شبکه
* برگزاری دوره های کاربردی کوتاه مدت

:: بخش شبکه و فن آوری اطلاعات :

* مميزی و مستند سازی شبکه
* مشاوره در طراحی شبکه و تهيه RFP
* طراحی نصب و راه اندازی شبکه های محلی ( LAN ) با رعايت اصول و استانداردهای جهانی و بر پايه آخرين تکنولوژی روز دنيا
* مشاوره ، طراحی و راه اندازی شبکه های گسترده ( WAN ) برای سازمانهای بزرگ
* طراحی و اجرای پروژه های Voice ، Video و Data بر روی بستر اينترنت
* مشاوره در زمينه ايجاد سايت های بزرگ اينترنتی و نصب تجهيزات مورد نياز با استفاده از تکنولوژی روز دنيا
* پياده سازی و اجرای طرح های امنيت شبکه
* پياده سازی و اجرای شبکه های اختصاصی ( VPN ) برای ارسال Voice ، Video و Data
* اشکال زدايی و troubleshooting در شبکه های بزرگ

* راه ا ندازی  انواع Application Server  ،Portal over Share points ،ایمیل سرور

:: بخش امنيت شبکه:

* مشاوره در امنيت اطلاعات و شبکه
* پياده سازی سيستم جامع امنيت اطلاعات و شبکه
* آموزش پرسنل و مديران فنی شبکه برای کنترل و ايجاد امنيت شبکه

فعالیت های اصلی شرکت

* ارائه راهکارهای جامع امنیتی

* مانیتورینگ ،تست ، آنالیز شبکه و خدمات ISMS

*طراحی و اجرای مراکز داده و شبکه های :LAN,WAN,MAN

*راهکارهای جامع پیام رسانی

*راهکارهای جامع مدیریت وسهمیه بندی منابع مصرفی

*راهکارهای جامع پشتیبان گیری و ذخیره اطلاعات

*راهکارهای Server Based Computing-SBC

ارائه راه کارهای جامع امنیتی

محافطت شبکه های کامپیوتری و منابع شبکه در مقابل تهدیدات و خطرات ،امری حیاتی برای تداوم و بقای هر سازمان می باشد .سالار کامپیوتر با ارائه طرح های جامع امنیتی چند لایه ،شبکه ها و اجزای آن را در مقابل تهدیدهای اینترنتی و داخلی محافظت می نماید .این طرح ها شامل آنتی ویروس بسیار قدرتمند آویرا(برنده جایزه بهترین انتی ویروس سال 2011 از سازمان AV-Comparatives) ،دستگاه های مدیریت تهدیدات یکپارچه UTM ،مدیریت وصله ها و امنیت نقاط انتهایی(Endpoint Security ) می باشد .

مانیتورینگ ،تست و آنالیز شبکه و خدمات ISMS

جهت اطمینان از سلامت نرم افزاری و سخت افزاری سرور ها و اجزای شبکه ،خدمات آنالیز شبکه با استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته صورت می گیرد .همچنین نقاط آسیب پذیر شبکه شناسایی شده و راه کارهای اصلاحی جهت رفع آن ارائه می شود .با استفاده از محصولات قدرتمند مانیتورینگ ،کلیه اجزای شبکه مورد نظارت قرار گرفته و خطاهای رخ داده شده و گزارش های آن از طریق ایمیل در اختیار مدیر شبکه قرار می گیرد.این شرکت همچنین راه کارهای جامع در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) ارائه می نماید .

طراحی و اجرای مراکز داده و شبکه های LAN ,WAN ,MAN

در نظر گرفتن محلی مناسب و امن برای نگهداری سرور ها و تجهیزات ذخیره سازی ،که حیاتی ترین اجزای شبکه می باشند ،از اهمیت به سزایی برخوردار است .در این خصوص ،اتاق سرور باید از شرایطی ویژه همانند ساختار مقاوم و ضد زلزله ،تمیز و عاری بودن از گرد و غبار ،سیستم اطفای حریق ،سیستم تهویه مناسب و کنترل تردد برخوردار باشد .این شرکت ،کلیه فعالیت ها و خدمات مربوط به راه اندازی و نگهداری مراکز داده چه از نظر آماده سازی محل فیزیکی و چه تامین تجهیزات مورد نیاز و نصب ،راه اندازی و نگهداری آن را با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی ارائه می کند .

پیاده سازیسیستمهای کنفرانس

به کمک این سیستم ها کاربران می توانند در هر مکانی با یکدیگر کنفرانس متنی، صوتی و تصویری داشته باشند. شرکت هایی که دارای مکانهای فیزیکی مختلفی می باشند، می توانند جهت کاهش هزینه های مکالمات تلفنی و ارتباط بهتر با سایر کارمندان از این سیستم ها بهره ببرند. در ضمن پیاده سازی این سرویس در یک ساختمان می تواند رفت و آمد کارمندان در محیط شرکت و در نتیجه ترک میز کار را کاهش دهد .

راهکارهای جامع پیام رسانی

این شرکت محصولات جامع و قدرتمندی در خصوص ایمیل سرور ،VOIP(Voice Over IP)و Web Conferencing ارائه می کند .ایمیل سرور Axigen یک نرم افزار بسیار جامع و قدرتمند تحت سیستم عامل های مختلف بوده و انتخاب بزرگترین سازمانها و دانشگاه های ایران بوده است .در خصوص Web Conferencing ،این شرکت با ارائه تجهیزات مرکزی ،نیاز به استفاده از هرگونه تجهیزات خاص در سمت کاربر را مرتفع کرده و راهکارهای مدرن و مقرون به صرفه را در اختیار سازمانها قرار می دهد .همچنین این شرکت جهت راه اندازی تلفن اینترنت یا VOIP و تامین تجهیزات مورد نیاز دارای تجربیات بسیار گرانباهایی است .

راهکارهای جامع مدیریت و سهمیه بندی منابع مصرفی

کنترل دسترسی کاربران سازمان به منابع مصرفی مانند اینترنت و پرینت امری بسیار ضروری بوده و همواره یکی از نیازهای مهم مدیران شبکه بوده است .این شرکت محصولات و خدماتی را جهت مدیریت پهنای باند ،سهمیه بندی اینترنت به صورت حجمی و زمانی به ازای هر کاربر /گروه به صورت ثابت و شناور و همچنین محصولاتی برای سهمیه بندی ،کنترل و مدیریت پرینت ارائه می کند .از جمله این محصولات می توان Papercut (مدیریت پرینت و پهنای باند اینترنت) و  Band Width Splitter (مدیریت پهنای باند اینترنت) را نام برد .

راهکارهای جامع پشتیبان گیری و ذخیره اطلاعات

خطر از دست رفتن اطلاعات ،خرابی هارد دیسک ها ،سیستم عامل و سایر وسایل ذخیره سازی ،همواره یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران شبکه بوده است . با استفاده از راهکارهای پیشرفته و جامع سخت افزاری و نرم افزاری برای ذخیره سازی ،پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات و سیستم عامل ،شرکت  سالار کامپیوتر مشکل را به صورت شگفت آوری حل کرده است ،به شکلی که در کمترین زمان اوضاع به روال عادی باز می گردد .

راهکارهای Server Based Computing-SBC

در راهکارهای SBC ، در صورتی که نیاز به استفاده از برنامه ای دارید که باید روی چندین کامپیوتر در شبکه قرار داشته باشد و نصب آن روی تک تک کامپیوتر ها امکان پذیر نمی باشد (برای مثال آن برنامه دارای قفل است یا سخت افزار و سیستم عامل کامپیوترهای شما جوابگویی نصب آن نرم افزار نمی باشند) یا نگهداری و تنظیمات آن نرم افزار روی چندین کامپیوتر زحمات زیادی دارد، برنامه های کاربردی بر روی یک یا چند سرور اجرا شده و کاربران به جای نصب مجدد آن بر روی کامپیوتر خود ، از برنامه های سرور استفاده می کنند .برنامه های منتشر شده از روی سرور ،از طریق مرورگر اینترنت و همچنین Thin Client ها برای افراد مجاز قابل دسترسی می باشد .این راهکارها از حیث مدیریت و صرفه جوی اقتصادی از مزایای متعددی مانند عدم نیاز به خرید لایسنس نرم افزارها ،نگهداری آسان برنامه ها ،امنیت فوق العاده و ... برخوردار است .